DI-ZET EkoStrap

Taśma DI-ZET EkoStrap to innowacyjna papierowa alternatywa dla konwencjonalnych taśm polipropylenowych. Taśma nie zawiera tworzyw sztucznych, w pełni nadaje się do recyklingu, dzięki czemu jest przyjazna dla środowiska. Taśma DI-ZET EkoStrap to wysokowydajna, wytrzymała, zrównoważona alternatywa dla konwencjonalnych taśm polipropylenowych.

Taśma DI-ZET EkoStrap można poddawać recyklingowi razem z kartonem i gilzą, zwiększając wydajność gospodarowania odpadami w magazynie. 

Taśma DI-ZET EkoStrap znajduje zastosowanie na półautomatycznych i w pełni automatycznych maszynach do spinania taśmą. Jest to solidne rozwiązanie do bandowania zapewniające niezawodność i możliwość recyklingu materiału.

Materiał to około 95% papieru i specjalny klej na bazie wody, który jest zgrzewalny, nadaje się do recyklingu. Może być również stosowany w przemyśle spożywczym

RlSE Research Institutes of Sweden AB po przeprowadzeniu oficjalnej analizy produktu stwierdził: „uwzględniając komponenty, testowane taśmy papierowe nadają się do recyklingu w ustalonych systemach recyklingu papieru”.